تهران، ستارخان صادقیه اشرفی اصفهانی کاشانی بلوارفردوس

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
ایمیل
تاکسی شهرستان

انواع تاکسی شهرستان

تاکسی شهرستان به کدام تاکسی ها اطلاق می شود

تاکسی شهرستان چیست؟

اگر ساکن شهرهای بزرگ باشید، حتما با خدمات حمل و نقل عمومی آشنا هستید و به خوبی می دانید منظور از اصطلاح پرکاربرد تاکسی چیست؛ اما آیا تاکسی شهرستان همان تاکسی شهری است که شما در زمینه عبور و مرور های روزمره خود در سطح شهر از آن استفاده می کنید؟ یا تفاوتی بین این دو اصطلاح وجود دارد؟

در خصوص معرفی تاکسی شهرستان یا تاکسی برون شهری و تاکسی بین شهری باید گفت سازمان حمل و نقل کشور به منظور فراهم آوردن امکانات رفاهی بیشتر در جهت تامین خدمات حمل و نقل شهروندان از انواع امکانات استفاده کرده است و تاکسی های بین شهری یا همان تاکسی شهرستان از جمله خدماتی است که در این زمینه فراهم کرده تا سفرهای بین شهری با مسافت های طولانی راحت تر و مقرون به صرفه تر انجام شود.

بنابراین به معنای دقیق تر کلمه می توان گفت تاکسی شهرستان از جمله انواع تاکسی های سیستم حمل و نقل کشوری است که در انواع مناطق شهری و روستایی با هدف ارائه خدمات بیشتر به مسافرین ایجاد شده است. تاکسی های شهرستان در ابتدا از جمله خدماتی بود که تنها شرکت های تعاونی و دولتی حمل و نقل آن را ارائه می کردند؛ اما امروزه با گسترش خدمات بین شهری و روی کار آمدن آژانس های مسافرتی آنلاین این خدمات توسط شرکت های خصوصی نیز ارائه می شود و در نهایت می توان با استفاده از این خدمات سفرهای مقرون به صرفه تری را در مسافرت های طولانی تجربه کرد.

 

   تاکسی شهرستان

 

انواع خدمات تاکسی های شهرستان

تاکسی های شهرستان که با هدف انجام مسافرت های طولانی توسط سیستم های حمل و نقل بین شهری و عمومی طراحی شده اند، خدمات گسترده تری را نسبت به تاکسی های خطی و شهری ارائه می کنند. تاکسی های بین شهری همانطور که از نام آن ها مشخص است بیشتر در مسافرت های خارج از شهر مورد استفاده قرار می گیرند که البته در ابتدای کار این طرح خدماتی، تاکسی های شهرستان بیشتر برای مسافت های بین شهری شهرهای نزدیک کاربرد داشتند، یعنی شما می توانستید از خدمات تاکسی های شهرستان تنها در زمینه حمل و نقل مناطق نزدیک استفاده کنید یا به طور کل از تاکسی شهرستان برای موقعیت های مختلف یک واحد استانی بهره مند شوید.

ابن در حالی است که امروزه استفاده از تاکسی شهرستان و تاکسی برون شهری در محدوده های بزرگ تر از یک واحد استانی نیز امکان پذیر می باشد و شما می توانید از این خطوط حمل و نقل بین شهری در مسافرت های شهر به شهر استفاده کرده و بین واحد‌های استانی مختلف جا به جا شوید، از این رو از جمله خدمات گسترده و مهم تاکسی های برون شهری و بین شهری می توان به محدوده ترافیکی گسترده آن ها اشاره کرد که ارائه خدمات در موقعیت های جغرافیایی مختلف را برای افراد فراهم کرده است.

علاوه بر محدوده ترافیکی گسترده از دیگر خدمات تاکسی های شهرستان می توان به تعرفه های قیمتی مناسب این سیستم های حمل و نقل بین شهری اشاره کرد که در مقایسه با سایر سیستم های حمل و نقل از سیستم قیمت گذاری بهتری برخوردار هستند و شما می توانید با کرایه های مناسب سفرهای طولانی را با کمترین هزینه داشته باشید؛ اما این تنها مزیت خدمات کاربردی تاکسی های شهرستان نیست، ارائه بیمه نامه مسافر که توسط آژانس ها و شرکت های حمل و نقل بین شهری ارائه می شود با هدف ارتقا ایمنی مسافر حین سفر، از دیگر خدمات گسترده و مهم تاکسی های بین شهری است که سیستم های حمل و نقل بین شهری به منظور افزایش امکانات رفاهی مسافرین خود حین سفر ارائه می کنند.

 

  تاکسی شهرستان

انواع تاکسی شهرستان

همانطور که تاکسی های خطی و درون شهری با سیستم های حمل و نقلی متفاوت سازمان حمل و نقل کشور به انواع مختلفی دسته بندی می شوند تا نیازهای افراد با امکانات بیشتری تامین گردد، تاکسی های شهرستان نیز با هدف تسریع روند حمل و نقل و ارائه خدمات رفاهی بیشتر به مشتری، به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و از نظر خطوط سیستم حمل و نقل بین شهری دارای انواع گوناگونی هستند.

  • تاکسی های خطی ترمینال

پایانه های مسافربری و ترمینال های مسافرتی اغلب در خارج از شهر قرار دارند. در واقع سیستم خدماتی این اماکن با توجه به شرایطی که اتوبوس ها دارند، به فضای بیشتر و بزرگتری نیاز دارند و از این رو ترمینال ها اغلب خارج از شهر احداث می شوند. بنابراین استفاده از تاکسی های خطی و شهری برای رسیدن به پایانه های مسافربری کمک چندانی به مسافران نمی کند و قطعا استفاده از تاکسی های دربستی هزینه های سفر را افزایش می دهد، بدین ترتیب چه کار باید کرد؟

تاکسی های شهرستان که با هدف اجرای مسافرت های طولانی مقرون به صرفه در سراسر کشور طراحی شده اند، در این خصوص می توانند گزینه مناسبی باشند؛ اما لازم است بگوییم سیستم حمل و نقل برون شهری کشور با طراحی سیستم جدید تاکسی شهرستان امکانات بهتری را برای رسیدن شما به پایانه های مسافربری فراهم کرده است تا در نهایت با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن به مقصد برسید.

  • تاکسی های بین شهری و برون شهری

در سفرهای شهر به شهر خصوصا شهرهایی که مسافت چندانی با یکدیگر ندارند، می توانید از تاکسی های بین شهری یا برون شهری استفاده کنید، این تاکسی ها که از جمله انواع تاکسی شهرستان به شمار می آیند. تاکسی های بین شهری جایگزین بهتری به جای اتوبوس های مسافرتی هستند و با ارائه امکانات رفاهی بیشتر، می توانند شما را در سریع ترین زمان ممکن به مقصد مورد نظرتان برسانند.

 

 تاکسی شهرستان

 

  • تاکسی فرودگاه

از دیگر انواع مختلف تاکسی شهرستان می توان به تاکسی های فرودگاه اشاره کرد. تاکسی فرودگاه که با هدف کاهش هزینه های حمل و نقل بین شهری مسافرین طراحی شده اند، با سیستم نوین شرکت های خدماتی حمل و نقل امکانات بهتری را در اختیار مسافرین فرودگاه قرار داده اند. این تاکسی های بین شهری که امروزه با امکانات رزرو آنلاین توسط شرکت های حمل و نقل خصوصی ارائه می شوند، با استفاده از خدمات شبانه روزی امکان رزرو آنلاین تاکسی را در هر ساعت شبانه روز برای مسافرین فراهم آورده است و شما می توانید از طریق وب سایت های مختلف در این زمینه از خدمات شرکت های خصوصی استفاده کنید.

 

تاکسی سرویس آیدا

دارای مجوز اشتغال از طرف اتحادیه موسسات اتومبیل کرایه

تاکسی آیدا ارائه دهنده سرویس به تمامی شهرهای ایران توسط خودروهای خارجی و ایرانی و ونهای 8 نفره هیوندا و 10 نفره دلیکا و مینی بوس و اتوبوس های vip جهت تشریفات و فرودگاه امام خمینی و فرودگاه مهرآباد و راه آهن

تاکسی شهرستان

تاکسی برون شهری

تاکسی فرودگاه امام خمینی

تاکسی آیدا (کد ۱۷۵۹)

با قدمت ۲۰ سال سابقه درخشان

شماره تلفن : 09394031390

آدرس : تهران، ستارخان صادقیه اشرفی اصفهانی کاشانی بلوارفردوس

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
ایمیل
تمامی حقوق برای تاکسی سرویس آیدا محفوظ است.